Strona główna » Hosting » Pomoc w przeniesieniu strony
Pomoc w przeniesieniu strony

Bezpłatna pomoc w przeniesieniu strony od innego usługodawcy

 

 

Przewodnik - od czego zacząć?

 1. Zamów usługę hostingową w dowolnym pakiecie hostingowym - masz do dyspozycji 14 dniowy bezpłatny okres testowy na sprawdzenie działania naszych usług bez jakichkolwiek zobowiązań.


 2. Poinformuj nas o chęci skorzystania z naszej pomocy w przeniesieniu strony przynajmniej na 7 dni przed wygaśnięciem umowy z dotychczasowym dostawcą hostingu.


 3. W ramach bezpłatnej pomocy przenosimy na jedno konto hostingowe do 5 stron i 3 baz danych MySQL oraz do 10 skrzynek e-mail (dla skrzynki maksymalnie 2GB i 10.000 wiadomości, nie przenosimy kontaktów).


 4. Jeżeli masz do przeniesienia większą zawartość konta hostingowego, skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci indywidualną wycenę kosztów migracji.

 

Proces migracji - krok po kroku:

 1. Wyślij do nas zgłoszenie zawierające listę stron i kont pocztowych do przeniesienia. W zgłoszeniu zawrzyj: datę wygaśnięcia usługi hostingowej u obecnego dostawcy, dostęp do panelu hostingu i panelu administracji domenami oraz preferowany termin przeniesienia strony wybrany z 3 następujących opcji:
  a) w dni robocze w godz. 09:00-17:00,
  b) w dni robocze po godz. 17:00,
  c) bez znaczenia - najszybszy termin realizacji.


 2. Po otrzymaniu zgłoszenia i jego analizie proponujemy termin migracji. Przeniesienie usługi hostingowej (stron www, poczty, baz danych) może trwać od klikunastu minut do nawet 1-2 godzin w zależności od liczby danych do przeniesienia i szybkości działania dotychczasowego serwera.


 3. Wskazane jest, aby po rozpoczęciu prac "zawiesić" działanie strony, tzn. zablokować możliwość dodawania komentarzy, składania zamówień w sklepie itp. (dotyczy wszystkich operacji modyfikujących dane w bazie danych, o ile Twoja strona korzysta z bazy danych). Istnieje możliwość wykonania tej operacji przez nas poprzez blokadę dostępu do strony.


 4. Następnym krokiem jest zmiana delegacji serwerów DNS dla przenoszonych domen, tak aby wskazywały na nasze serwery DNS podane na tej stronie.
  Jeżeli otrzymamy od Ciebie dostęp do panelu administracji domeną u obecnego rejestratora, możemy taką zmianę wykonać za Ciebie. W przeciwnym przypadku poinformujemy Cię e-mailem i smsem o konieczności zmiany serwerów DNS.


 5. W zależności od dostawcy internetu zmiany delegacji serwerów DNS będą widoczne w różnym czasie. Zwykle zajmuje to do kilku godzin. W nielicznych przypadkach, u niektórych dostawców internetu może to trwać do 24 godzin.


 6. Przeniesenie strony internetowej nie jest prostym procesem. Wszystko uzależnione jest od złożoności przenoszonej strony. Dlatego po zakończeniu procesu migracji prosimy o sprawdzenie jej poprawności działania.


 7. Po zakończeniu całego procesu migracji zmień wszystkie podane nam wcześniej hasła.

 

 

Aktualne promocje

 

Domeny polskie za 0 zł

Wybierz serwer z domeną .PL, którą zarejestrujesz za darmo

Domeny .EU za 0 zł

Wybierz serwer z domeną .EU, którą zarejestrujesz za darmo

Trzeci rok gratis

Zamów hosting na dwa lata a trzeci rok otrzymasz gratis

Hosting z 25% rabatem

Zamów serwer w atrakcyjnej cenie - skorzystaj z 25% rabatu

Hosting na 3 m-ce za darmo

Zamów hosting na 3 m-ce za darmo (promocja tylko dla firm)

Pomoc w przeniesieniu strony

Bezpłatna pomoc w przeniesieniu strony od innego usługodawcy

Wszelkie prawa zastrzeżone ® NetStrefa Sp. z o.o.
Ta strona używa plików cookies. Więcej informacji...